IV Forum Samorządów Uczniowskich w Brynku

W dniach 22-24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych Ministra Środowiska ,które tym razem odbyły się w Zespole Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku.

Nasze Technikum reprezentował Samorząd Uczniowski w składzie: Anna Brzoskowska (IIIa), Maja Boruk (IIb), Arkadiusz Jeżewski (IIIa), Adrian Łyka (IIa), Paweł Rychlicki (IIb) oraz opiekun samorządu Pani Iwona Rogozińska i pedagog Pani Alina Ostrzyńska-Kostka.

Celem tegorocznego forum było omówienie możliwości wymiany uczniów między szkołami na praktyki zawodowe oraz integracja młodzieży techników leśnych .

W imprezie wzięły udział Samorządy Uczniowskie 10 spośród 11 szkół leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska. Były to  reprezentacje z: Białowieży, Biłgoraja, Brynka, Goraja, Leska, Milicza, Rogozińca, Starościna, Tucholi i Zagnańska.

W programie Forum, obok samej dyskusji, odbył się również wykład dyrektora szkoły z Brynku Pana Stanisława Majsterkiewicza na temat prawnych aspektów działalności Samorządów Uczniowskich, a także przygotowano liczne atrakcje krajoznawcze.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić i poznać historię szkoły i internatu Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych, który mieści się w przepięknym zabytkowym pałacu oraz pospacerować po parku i ogrodzie botanicznym otaczającym budynki szkolne.

Wiele emocji i wrażeń wzbudziła wycieczka do sztolni „Czarnego Pstrąga", którą zwiedzało się łódkami. Mogliśmy również zobaczyć rynek w Tarnowskich Górach.

Wszyscy uczestnicy Forum wyjechali z Brynka bardzo zadowoleni ze spotkania oraz z kolejnymi zadaniami przed V Forum, które odbędzie się w czerwcu w Rogozińcu.

Iwona Rogozińska

{morfeo 140}