III Misrzostwa Polski Szkół Leśnych w Futsalu

W dniach 27-28 maja 2011 odbyły się w Miliczu III Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce nożnej halowej.

Nasza szkoła odniosła kolejny sukces w tych rozgrywkach, zajmując drugie miejsce w Polsce mimo, że graliśmy w niekompletnym składzie.

Szkołę reprezentowali: Hubert Zając ( kapitan drużyny) Robert Kulbacki (bramkarz) oraz Mateusz Nakielski, Bartosz Michalak, Mariusz Malinowski, Damian Romanowski i Adrian Dmitruk.

 

W drodze do finału pokonaliśmy kolejno Technikum Leśne w Rogozińcu, Technikum Leśne w Starościnie oraz w półfinale Technikum Leśne w Brynku. Większość obserwatorów widząc zaawansowanie techniczne, pomysłowość i zgranie drużyny stawiało nas w roli faworyta w finale z Technikum Leśnym w Tucholi. Niestety, finał przegraliśmy. Może powodem była nasza zła taktyka, a praktycznie zawodnicy nie wytrzymali rozgrywek kondycyjnie. Większość drużyn wystąpiła w dziwięcioosobowych sładach, my w siedmioosobowym. Ale i tak nasza drużyna zebrała wiele pochwał, czego dowodem były indywidualne nagrody. Najlepszym piłkarzem turnieju został Mateusz Nakielski a królem strzelców Hubert Zając.

 

Chciałbym podkreślić, że przez kolejne trzy lata nasza drużyna nie zeszła poniżej drugiego miejsca. W I Mistrzostwach zajęliśmy II miejsce, W II Mistrzostwach I miejsce i w III Mistrzostwach znów II miejsce.

 

Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali szkołę za co chciałbym im gorąco podziękować. Dla mnie to była ogromna przyjemność współpracować z tak wspaniałą młodzieżą. Jeszcze raz dziękuję im za zaangażowanie i sportową postawę.

Również chciałbym podziękować dyrekcji szkoły za pomoc i finansowanie naszych wyjazdów na zawody ligi szkolnej, zawody powiatowe oraz Mistrzostwa Szkół Leśnych.

 

Opiekun drużyny

Jerzy Bogdan

{morfeo 213}