II Forum Humanistów Szkół Leśnych w Zagnańsku

W dniach 6 -7 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Forum Humanistów Szkół Leśnych, które po raz kolejny zorganizował Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Nasze technikum reprezentowali Sylwia Laskowska (IV b), Marta Jasionowska (III b), Paulina Pędzich (III b) i Jakub Zamojski (III b) wraz z opiekunką, p. Martą Wołoncewicz, która wspólnie z p. Joanną Romaniuk przygotowała młodzież do konkursów.

Celem Forum było zainteresowanie uczniów językiem polskim i kulturą naszego kraju oraz integracja uczniów szkół leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska. W imprezie wzięły udział reprezentacje ośmiu szkół leśnych z: Białowieży, Biłgoraja, Brynka, Leska, Milicza, Rogozińca, Warcina i Zagnańska. Uczniowie wymienionych szkół stanęli do rywalizacji w trzech konkursach: w konkursie poprawności językowej, scenkach dialogowych z wybranych dzieł literackich oraz quizie na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina.

Uczniowie naszej szkoły, Sylwia Laskowska i Jakub Zamojski, zajęli III miejsce w konkursie „Bawimy się w teatr”. Zostali nagrodzeni za wcielenie się w role Doryny i Tartuffe’a z komedii Moliera Świętoszek. W pozostałych konkursach radzili sobie równie dobrze, jednak znaleźli się poza podium (IV miejsce konkursie na temat życia i twórczości F. Chopina).

W programie Forum, obok konkursów, znalazły się także wykłady i atrakcje krajoznawcze. Obowiązkowym punktem wycieczki był wiekowy dąb Bartek. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zobaczyć Kielce, gdzie podczas spaceru przepiękną ulicą Sienkiewicza poznali krótką historię miasta, zwiedzili kielecki oddział Muzeum Narodowego i amfiteatr na Kadzielni.

Wszyscy uczestnicy Forum wyjechali z Zagnańska zadowoleni i z myślą o udziale w przyszłorocznym Forum.

Marta Wołoncewicz

 

{morfeo 128}