Bajarze z Leśnej Polany

           W dniach 16-17 maja 2019 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany”, w której wzięli udział uczniowie z 9 szkół leśnych.
          Zmagania gawędziarzy rozpoczęły się losowaniem kolejności wystąpień. Nasze technikum reprezentowali: Patrycja Gąsiewska (II b), Angelika Wnuk (III a), Maja Żagunis (III a), Julia Brewka (III b), Weronika Kiełbaszewska (III b) i Rafał Klim (III b). Uczniowie przedstawili gawędy własnego autorstwa dotyczące związków człowieka z lasem. Po przesłuchaniach konkursowych wszyscy uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać koncertu „Partytura a natura, czyli przyroda w muzyce" w wykonaniu Zespołu Kameralnego Filharmonii Poznańskiej. Razem z profesjonalistami w jednym z utworów miała okazję zaprezentować się dwójka uczestników konkursu, w tym nasza uczennica – Julia Brewka.
           Następnego dnia, tuż przed ogłoszeniem wyników, młodzież z naszego technikum zaprezentowała program artystyczny „100 lat Niepodległej”. Występ został nagrodzony wielkimi brawami. Chociaż w konkursie nie udało się żadnemu z naszych reprezentantów odnieść sukcesu, członkowie jury, organizatorzy i uczestnicy konkursu skierowali pod adresem śpiewających i recytujących wiele pochwał.
           Przed powrotem do Białowieży zwiedziliśmy Muzeum Leśnictwa oraz Zamek w Gołuchowie. Wyjazd przyniósł wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.